Projektová příprava běží, jednáme s bankami

Práce na dokumentaci pro provedení stavby jsou v plném proudu. Druhý výrobní výbor proběhl, řešili jsme podlahové krytiny, vybavení sklepů, rozvody elektřiny, vzduchotechniku, vstupní prostory… hotovo bude v prosinci. Následně bude projekt a rozpočet předložen k prověření úvěrující bance.

V rámci oslovených bank se nejvíce nadějně jeví jednání s Českou spořitelnou. Na schůzce, která proběhla koncem září v Olomouci, nám byly představeny zvýhodněné podmínky pro bytová družstva založená obcemi. Rozhodnutí vedení banky, že vyjde obcím vstříc, však bylo velmi „čerstvé“ a nebyly proto definovány podrobnosti. „Pokud budou podmínky ze strany České spořitelny potvrzeny, bude to pro družstevníky znamenat velmi příznivé možnosti financování, především ve srovnání s hypotečním úvěrem,“ je přesvědčena Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast bydlení.

Konkrétní výše splátek se bude samozřejmě odvíjet především od konečné ceny stavby. Jaká bude její výše, bude jasné až po ukončení výběrového řízení (zřejmě červen 2022). V této chvíli si výslednou cenu netroufáme odhadnout. „Zájemce o družstevní bydlení však mohu ujistit, že i přes zvyšující se ceny stavebního materiálu v přípravě výstavby bytového domu Slanice pokračujeme,“ dodala Kateřina Francová.